Deštné- Apartmánový dům

Zpět na připravované projekty

V obci Deštné v Orlických horách připravujeme nový apartmánový dům, který bude splňovat nároky současné doby. V budově se budou nacházet podzemní garáže, recepce, restaurace, bar, wellness, herna pro děti a teenagery. Na zahradě budou mimo jiné tři dřevěné altány se stanovými střechami s posezením a grily a část zahrady bude zabírat dětské hřiště.

Bytový dům bude mít částečně zapuštěné podzemní podlaží, tři plná nadzemní podlaží a podkroví, kryté sedlovou střechou. Objekt je výrazně horizontálně členěn krytými venkovními chodbami - pavlačemi na severní straně domu a terasami bytů na jižním a východním průčelí domu. Výrazným prvkem jsou rovněž svistlé šikmé dřevěné liniové prvky, umístěné před ocelovým zábradlím pavlačí a teras na výšku přes 1.-4.NP na severním průčelí a přes 2.-4.NP na jižním a východním průčelí.

V bytovém domě je navrženo celkem 43 bytů v 1. až 4.NP, 30 odstavných stání v podzemní garáži v 1.PP, dále obslužná část, obsahující recepci, kancelář, restauraci v 1.NP, propojenou do 2.NP s barem a občerstvením společným schodištěm, hernu pro děti, hernu pro teeneagery, část wellnes v 1.PP s vnitřní vířivkou, saunou, ochlazovnou, perličkovou vanou a masážemi, prostorami pro ukládání lyží a kol a prostorami technického vybavení. Všechny prostory obslužné části budou sloužit výlučně vlastníkům bytů s výjimkou občerstvení ve 2.NP s letní terasou, které bude sloužit i svému okolí.

Složení bytů: 8 bytů vel. 1+kk, 25 bytů velikosti 2+kk a 10 bytů vel. 3+kk. Všechny byty disponují prostornými terasami orientovanými na jih a východ. Terasy bytů v 1.NP mají navíc ozeleněnou střešní zahradu s horskou okrasnou vegetací.

Před budovou jsou umístěna také venkovní parkovací stání, která budou vybavena možností elektronabíjení.

Jako zdroj tepla pro vytápění objektu, vzduchotechniku a ohřev teplé vody je navrženo tepelné čerpadlo v provedení země / voda v kombinaci se záložními elektrokotli – bivalentními zdroji.

Budova splňuje klasifikační třídu A dle Průkazu energetické náročnosti budovy.

chevron-down